HAKKIMIZDA

Elta-Ada Çiftliği 2004 yılında Gökçeada’da kuruldu. Çiftliğimize ait 3100 dekar arazide sadece organik sertifikalı ürünler üretiyoruz.”

Gökçeada’daki çiftliğimizde 2004 yılından başlayarak sadece organik sertifikalı ürünler üretiyoruz. İşletmemizde 1500 dekar arazide organik yem bitkileri (yonca, mısır, fiğ, arpa ve buğday) yetiştiriyor, inek, keçi ve koyunlarımızın tüm kaba yem ihtiyacını sağlıyoruz.

Ürettiğimiz sütü çiftliğimizde bulunan mandıra tesisimizde işleyerek “Türkiye’de ilk organik sertifikalı yoğurt, pastörize süt ve farklı peynir çeşitleri”ni ürettik. Ürünlerimizi başta kendi mağazalarımız ve ekolojik halk pazarları olmak üzere, Migros ve Macrocenter mağazalarında sizlerle buluşturuyoruz.

Çiftliğimizde 1000 dekar zeytinlikte toplam 16000 zeytin ağacımız var. Her yıl ekim ayı sonunda toplamaya başladığımız zeytinleri fabrikamızda sıkarak, organik sızma zeytinyağı üretiyoruz. Gökçeada’nın ülkemizde ve dünyada “Organik Tarım Adası” olarak markalaşması hedefiyle; sağlıklı gıda, sürdürülebilir tarım ve temiz toprağa olan inançla çalışıyoruz.

Kurucumuz Hıdır Oktay, Buğday Derneği tarafından yayınlanan Buğday e-Dergi Yaz 2023 sayısındaki “Tezgahın Ardındaki Kahramanlar” röportaj serisine konuk oldu.